Թուրքիայում ավտոբուս է շրջվել. կան տուժածներ Մեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Մյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ադրբեջանական կողմի կրակnցի հետևանքով վնաuված տան լուսանկարները Հայտնի է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական ամբողջական պատկերը Թրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան ՌԴ-ն հարվածել է Դնեպրին. կան զոհեր Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ո՞վ, ո՞ւմ և ո՞ւր ուղարկեց. Վահե Հովհաննիսյան Պուտինը պարգևատրել է Կիմ Չեն Ընին Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկման փուլում է. ԱԳՆ Զինապարտ քաղաքացիների ծանուցումները կկատարվեն նոր ընթացակարգով․ ինչ է հայտնի
«Գյումրիի երիտասարդությունն ավանդույթների պաշտպանության գործում. լայնածավալ ակցիա ընդդեմ եվրաինտեգրմանը»
Մարտի 28-ին, Գյումրիում՝ Հայաստանի երկրորդ մեծությամբ քաղաքում, հայ երիտասարդները կազմակերպեցին մասշտաբային իրազեկման ակցիա։ Միջոցառումը նվիրված էր Հայաստանի՝ ԵՄ-ին ինտեգրվելու վերաբերյալ սպասվող հանրաքվեին։
Ակցիայի հիմնական նպատակը քաղաքացուն տեղեկատվություն տրամադրելն էր այն հնարավոր կործանարար հետևանքների մասին, որոնք, կազմակերպիչների կարծիքով, կարող են սպառնալ Հայաստանին ԵՄ անդամակցության դեպքում։
Ակցիային մասնակցեցին ավելի քան 200 ուսանողներ Հայաստանի տարբեր կրթական հաստատություններից։ Երիտասարդ ակտիվիստները ցուցաբերեցին բարձր մակարդակի կազմակերպվածություն և էնտուզիազմ՝ տարածելով 25,000 թերթիկներ քաղաքի բնակիչների շրջանում։ Թերթիկներում ներկայացված էին առանցքային փաստարկներ և փաստեր, որոնք կոչված էին խթանելու ազգային ավանդույթների և արժեքների պահպանման կարևորության գիտակցումը, որոնք, կազմակերպիչների համոզմամբ, գտնվում են վտանգի տակ ԵՄ ինտեգրացիայի դեպքում։
Ակցիայի ընթացքում մեծ ուշադրություն դարձվեց հայկական մշակութային ժառանգության հանրահռչակմանը և դրա պաշտպանության անհրաժեշտությանը։ Ակցիան ընդգծեց ավանդական արժեքների նշանակությունը որպես հասարակության զարգացման հիմք՝ շեշտադրելով դրանց դերը ազգի յուրահատկության պահպանման գործում։
Մեծամասշտաբ երիտասարդական այս ակցիան լայն արձագանք գտավ Գյումրիի բնակիչների շրջանում։
Ակցիայի մասնակիցները կարծում են, որ իրենց ջանքերը կնպաստեն բնակչության իրազեկվածության բարձրացմանը և կխթանեն քաղաքացիների՝ հակազդելու երկիրն ու ազգը օտար արժեքների պարտադրմանը։ Այս ակցիան դարձել է օրինակ, թե ինչպես կարող է երիտասարդությունը միավորել ուժերը՝ պաշտպանելու իր երկրի մշակութային և արժեքային ժառանգությունը։
Վիետնամի ԱԺ խոսնակը շրջայց է կատարել Պատմության թանգարանի ցուցադրությունների սրահներումHermès-ը ներկայացրել է ժամացույցների շքեղ մոդելներ Watches & Wonders-ում BMW-ի նոր մեքենաները կհամալրվեն Alibaba-ի արհեստական ​​բանականության համակարգովԹուրքիան 6 տարվա ընդմիջումից հետո վերսկսում է ԵՄ-ի հետ բարձր մակարդակի տնտեսական երկխոսությունըԹուրքիայում ավտոբուս է շրջվել. կան տուժածներ ՌԴ-ում ներգաղթյալների երեխաների համար խստացվել են ռուսական դպրոցներ ընդունվելու պայմաններըԷնդրիկը կրկնել է Ռոնալդուի ռեկորդային ցուցանիշը «Ռեալ»-ում Միջազգային գիտաժողով՝ Պլեխանովի անվան համալսարանում Մյանմարում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2,886-ի Սարիկ Մինասյանի թաղի 2 տեղամասերում նա ստացել է 57 % և 68 % ձայն. ԿԸՀ-ին կոչ ենք անում ստուգել բողոքները. Չալաբյան Դիվանագիտական ​​շփումները կարող են արդյունավետ լինել, բայց բոլորը պետք է հասկանան՝ «ռազմակшն լուծում» գոյություն չունի. Իրանի ԱԳ նախարարը՝ ԱՄՆ-ինՍա ապտակ էր իշխանության լկտիությանը, անպատասխանատվությանը. Նաիրի Սարգսյան«Դեմ Առ Դեմ»՝ «Մի դրամի ուժի» հետՍպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվիՀունգարիան դուրս կգա Միջազգային քրեական դատարանից Պլանշետներ՝ «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի մասնակիցներին ՔՊ-ին ընտրածների մեջ գերակշիռ էր վարչական ռեսուրսը. Ավետիք ՉալաբյանԱլիևը նշել է Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման երկու հիմնական պայման Հայտնի դերասան Ժան-Կլոդ Վան Դամը ներգրավված է երեխաների թրաֆիքինգի գործում Հայաստանը հայտնվել է անվտանգային վակուումի մեջ․ Արմեն ՄանվելյանԾաղկաձորում ամփոփվել է Fastex-ի աջակցությամբ կայացած Future Economy Summit-ը Մահացել է Ռաֆայել Գրիգորյանը Որպես ազատամիտ քաղաք՝ Գյումրին մերժեց ՔՊ-ին․ Մենուա ՍողոմոնյանՓաշինյանը փորձելու է զավթել իշխանությունը Գյումրիում Ի՞նչ է սպասվում Շտայնմայերին Բաքվում Կառուցապատման շուկայում վաճառքի նոր գործիքներ են մշակվելՉինաստանը կկառուցի հսկա արեգակնային կայան ուղեծրում YoHealth-ը ներկայացնում է YoBlog բաժինը՝ FTN վաստակելու հնարավորությամբ Փաշինյանը ոչ ոք է. ժողովուրդը նրան ղարաբաղյան շարժումը չշարունակելու մանդատ չի՛ տվել. ՍողոմոնյանԱպրիլի 2-5-ը մարտեր ընթացան շփման գծի ողջ երկայնքով. ապրիլյան պատերազմից անցել է 9 տարի Doing Digital Forum 2025-ի ֆինանսական գործընկեր Ֆասթ Բանկը Visa Gold ԱկնՔարտեր կնվիրի մասնակիցներին ՀՐԱՏԱՊ ԼՈՒՐ. «Շուտով կլինի Իրանի վրա ամենամեծ hարձակումը պատմության մեջ». իսրայելական հեռուստաընկերություն Վթար Երևանում, բախվել են «Nissan» ու «Mercedes», որն էլ հետո՝ լուսակիրի սյանը. Shamshyan Գյումրու «սպիտակ ծուխը» և իր դասերը․ Վահե ՀովհաննիսյանԱմենամեծ ՀՆԱ-ն ունի Սյունիքի մարզը, և դա հանքարդյունաբերության շնորհիվ է. Աննա Սաղաբալյան Գույքահարկը պետության և անհատի փոխհարաբերությունները կարգավորող հարկատեսակներից մեկն է, բայց այն պետք է լինի ողջամտության սահմանում. ՀայաՔվեԳյումրին ցույց տվեց, որ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններով հեռացնել հնարավոր է. Ավետիք Չալաբյան Նոր ցիկլոն է ներթափանցում Հայաստան․ Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասին Արփինե Սարգսյանին փոխարինելու համար թեկնածու են փնտրում. «Ժողովուրդ» Պարտված, ծեծված մարդը պետք չի կարող բանակցել, պիտի թողնի-գնա․ քաղաքացիՄեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Դիվանագիտության պատուհանը միշտ բաց է, բայց ճնշման ու uպառնալիքների ներքո ԱՄՆ-ի հետ ուղիղ բանակցությունների չենք գնա. Իրանի ԱԳ նախարարՀայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտnւթյունըՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերՄհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Չինաստանում առաջին արտոնագրերն են տրվել թռչող տաքսիներինՄյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ինչու՞ չի կարելի առավոտյան սուրճ խմել դատարկ ստամոքսին Թաիլանդում տասնյակ զբոսաշրջիկներ տեղափոխող զբոսանավ է բռնկվել, կան տուժածներԳալա-համերգ. տոնելով անցած ուղին՝ ձգտումով դեպի նոր հորիզոններ