Մյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ադրբեջանական կողմի կրակnցի հետևանքով վնաuված տան լուսանկարները Հայտնի է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական ամբողջական պատկերը Թրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան ՌԴ-ն հարվածել է Դնեպրին. կան զոհեր Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ո՞վ, ո՞ւմ և ո՞ւր ուղարկեց. Վահե Հովհաննիսյան Պուտինը պարգևատրել է Կիմ Չեն Ընին Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկման փուլում է. ԱԳՆ Զինապարտ քաղաքացիների ծանուցումները կկատարվեն նոր ընթացակարգով․ ինչ է հայտնի Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության համաձայնագիրը բեկումնային կլինի․ Արարատ Միրզոյան Դոլարի փոխարժեքը կայուն է. եվրոն էժանացել է
Կրակnցներ հայտնի «Մարիա Խլեբ» հացատան տարածքում, վիրավnրներ կան․ Shamshyan
Այսօր՝ մարտի 28-ին, կրակոցներ են հնչել Տավուշի մարզում: Ժամը 01:00-ի սահմաններում «կրծքվանդակի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի, գրել է «Շամշյանը»։
Մինչ հիվանդանոց կժամանեին ոստիկանության ծառայողները, «2 ոտքերի հրազենային վնասվածք» ախտորոշմամբ ևս 1 հոգի տեղափոխվել է «Դիլիջան» բժշկական կենտրոն:
Հիվանդանոցում բժիշկները ոստիկաններին հայտնել են, որ վիրավորները ի վիճակի չեն կատարվածի մասին բացատրություն տալ, քանի որ գտնվում են վիրահատարանում:
Ոստիկանները պարզել են կրծքավանդակի հրազենային վնասվածք ստացած քաղաքացին Տավուշի մարզի բնակիչ 40-ամյա Վրեժ Թամամյանն է, իսկ մյուս վիրավորը դարձյալ Տավուշի մարզի բնակիչ 38-ամյա Արմեն Բաբինյանն է:
Դեպքի փաստով Դիլիջանի քննչական բաժնում «սպանություն» հատկանիշներով նախաձեռնվել է քրեական վարույթ:
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ քրեական և համայնքային ոստիկանները և Դիլիջանի քննչական բաժնի քննիչները պարզել են, որ կրակոցները տեղի են ունեցել Դիլիջան խոշորցաված համայնքի Հաղարծին բնակավայրի «Մարիա Խլեբ» կոչվող չգործող հացատան տարածքում:
Ոստիկանությունն ու քննչական բաժինը ձեռնարկում են անհրաժեշտ միջոցառումներ՝ դեպքի հանգամանքները պարզելու, մասնակիցները ինքնությունն ու հանցագործության գործիք հրազենը հայտնաբերելու ուղղությամբ:
Հայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտnւթյունըՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերՄհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Չինաստանում առաջին արտոնագրերն են տրվել թռչող տաքսիներինՄյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ինչու՞ չի կարելի առավոտյան սուրճ խմել դատարկ ստամոքսին Թաիլանդում տասնյակ զբոսաշրջիկներ տեղափոխող զբոսանավ է բռնկվել, կան տուժածներԳալա-համերգ. տոնելով անցած ուղին՝ ձգտումով դեպի նոր հորիզոններ «Տելեգրամ»-ի միջոցով թմրամիջոցներ իրացրած հրազդանցի 24-ամյա երիտասարդը ձերբակալվել է (տեսանյութ)«Հավերժ ընկերներ և երբեք թշնամիներ». Չինաստանի ԱԳ նախարարը՝ ռուս-չինական հարաբերությունների մասինՌոնալդուն հնարավոր է վերադառնա իր նախկին ակումբ․ Sky Sports SpaceX-ն ուղեծիր է դուրս բերել Crew Dragon տիեզերանավը՝ տիեզերական զբոսաշրջիկներովՀայաստանը եվրոպական մշակույթի կարևոր մասնիկներից է և աշխարհին հայտնի է նախևառաջ մշակույթով. Մարագոս Շախմատի մրցումներով մեկնարկել են ՀՀ ուսանողական մարզական 26-րդ խաղերըԱյս խելահեղ տեմպի մեջ մեզ փորձում են հոգնեցնել ու հանձնել երկիրը․ Դավիթ Սարգսյան Դրա հետևանքները կարող են աղետալի լինել ամբողջ տարածաշրջանի համար. ՌԴ ԱԳՆ Սարի թաղում դանակաhարություն է եղել․ նոր մանրամասներ են հայտնի դարձել Չարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկելու գործով 5 անձ ձերբակալվել է․ հայտնի է վիճաբանության պատճառը․ Armlur Ապրիլի տոնական և ոչ աշխատանքային օրերը Մեզ մեր արժեքներն են պահել, դրանից չի կարելի հրաժարվել․ Արսեն Գրիգորյան«ՀայաՔվեի» դիտորդները պատրաստված են և գրագետ․ Արմեն ՄանվելյանՀանքարդյունաբերության ոլորտը սկսել է «խոսել». քննարկում ԵՊՀ-ում Երկրաշարժ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելքԳյումրիի և Փարաքարի ընտրատեղամասերում ընթանում է ձայների վերահաշվարկ, որին հետևում են նաև «ՀայաՔվեի» դիտորդներըԿոնվերս Բանկը տեղաբաշխում է Վարդանանց ՆԲԿ պարտատոմսերը Էլեկտրաէներգիայի բացասական գներ. ինչպե՞ս դա հնարավոր դարձավ Եվրոպայում և ի՞նչ է դա նշանակում Փաշինյանի քաղաքականությունը վնասել է մի ամբողջ ոլորտի Ucom-ի աջակցությամբ Տաշիրում ամփոփվեց «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն» մարզային ֆորումը Ձևավորե՛նք 100.000-անոց Ազգ-Բանակ. կռվե՛նք բոլոր թշնամիների դեմ, վերականգնե՛նք Հայաստանի տարածքային ամբողջականությունը և կյանքի գնով պաշտպանե՛նք ամբողջական ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ․ Խաչիկ ԱսրյանԳյումրին ՔՊ-ական քաղաքապետ չի ունենա «Քաղպայմանագրում» խորը զտումներ են սպասվում Իշխանությունը խաբել է անհետ կորածների հարազատներին Միակ զավակին պատերազմում կորցրած Մանուկյանների ընտանիքը նոր Արման է լույս աշխարհ բերել Ջուր հավաքեք․ 36 ժամ ջուր չի լինելու «Հայաստանի իշխանություններն այսօր ունեն մոտեցումներ, որոնք որևէ կերպ Հայաստանի ազգային ու պետական շահերից չեն բխում». «Փաստ» Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական անգամ դիտավորյալ մոլորության մեջ գցելու փորձ. «Փաստ» Հակաարցախյան քարոզչության հերթական հիստերիան. ինչի՞ց են ջղաձգվել իշխանություններն ու իշխանամերձ սատելիտները. «Փաստ» Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. «Փաստ» Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կործանարար հետևանքների մասին էին զգուշացնում երիտասարդները. «Փաստ» Հայոց պետականության փրկությունը ՀՀ-ում օր առաջ վերջնական իշխանափոխությունն է. «Փաստ» Յոթնամյա ավեր. «Փաստ» «Ընդդիմությունը պարտավոր է ժողովրդի կամքը կատարել». Մենուա Սողոմոնյան Գյումրիի ընտրությունների սենսացիան, սպեցիֆիկան և արդյունքները. Ավետիք ՉալաբյանԻդրամն արդեն Yerevan City-ում է80-ամյա Հաղթանակի տոնակատարության շրջանակներում Մհեր Ավետիսյանը այցելեց գյուղ Խաչփառ, Արգավանդ, ապա՝ Արբաթ Հանրային վերահսկողությունը մեծ դեր խաղաց Գյումրիում տեղի ունեցած ընտրությունների արդյունքների վրա․ Նաիրի ՍարգսյանԻնչ է սպասվում եթե Գյումրու քաղաքապետի թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 17 ձայն Ուկրաինան արդեն իսկ օրենք է պատրաստում հետպատերազմյան ընտրությունների մասին Ուզում են վախեցնել, բայց ինքը պետք է վախենա․ Արա Աբրահամյան Գյումրու ընտրություններից հետո բարդ իրավիճակ է ստեղծվել ընդդիմադիր դաշտում