Թրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան ՌԴ-ն հարվածել է Դնեպրին. կան զոհեր Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ո՞վ, ո՞ւմ և ո՞ւր ուղարկեց. Վահե Հովհաննիսյան Պուտինը պարգևատրել է Կիմ Չեն Ընին Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկման փուլում է. ԱԳՆ Զինապարտ քաղաքացիների ծանուցումները կկատարվեն նոր ընթացակարգով․ ինչ է հայտնի Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության համաձայնագիրը բեկումնային կլինի․ Արարատ Միրզոյան Դոլարի փոխարժեքը կայուն է. եվրոն էժանացել է Սահմանում կրակոցներ հնչում են. Ղահրամանյանը՝ Գորիսում հնչող կրակոցների մասին Արևային էներգետիկան մեկ տարվա ընթացքում աճել է գրեթե մեկ երրորդով Կենսաթոշակների բարձրացման մասին նախագիծը մերժվել է
ԱՄՆ-ն ակտիվանո՞ւմ է Կովկասում, թե՞ ձեռքերը լվանում Հայաստանից
Երեկ հեռախոսազրույց են ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոն։ ՀՀ կառավարության փոխանցմամբ, նրանք քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերությանը, ինչպես նաև` տարածաշրջանային օրակարգին վերաբերող հարցեր։ Վարչապետը պետքարտուղարին ներկայացրել է բանակցային գործընթացները, որոնց արդյունքում համաձայնեցվեց Ադրբեջանի հետ խաղաղության համաձայնագրի նախագիծը։ Նիկոլ Փաշինյանն ընդգծել է, որ համաձայնագրի նախագիծը սպասում է ստորագրման։ Նիկոլ Փաշինյանն ու Մարկո Ռուբիոն պայմանավորվել են շարունակել Հայաստան-ԱՄՆ բարձր մակարդակի շփումները։
Պաշտոնական Երևանը միտումնավոր մոռացել էր էական մեկ հանգամանքի մասին, որը, սակայն, տեղ էր գտել ամերիկյան կողմի հայտարարության մեջ։
«Պետքարտուղարը ողջունել է Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի վերաբերյալ համաձայնությունը և ընդգծել կայուն խաղաղության կարևորությունը՝ տարածաշրջանային հակամարտությունների շղթան ընդհատելու և Հարավային Կովկասում անվտանգություն ու բարգավաճում ապահովելու համար: Պետքարտուղարն ու վարչապետը համակարծիք են եղել, որ Հարավային Կովկասում ցանկացած սրացում անընդունելի է», - նշված է Պետդեպի տարածած հաղորդագրությունում:
Փաստացի, Վաշինգտոնը չի հերքում ռազմական էսկալացիայի հնարավորությունը, ընդամենը մեղմիկ արձանագրում է, որ ցանկացած սրացում անընդունելի է։
Ուշագրավ է, որ ռուբիոյի հեռախոսազանգը տեղի է ունենում նույն օրը, երբ Հայաստանում ընդունել էին Իրանի ԱԳ նախարար Արաղչիին։ Մեծ հավանականությամբ, հենց իրանցի պաշտոնյայի հետ հանդիպումն ու քննարկած հարցերն են եղել Ռուբիոյի ուշադրության կենտրոնում։ ԱՄՆ պետքարտուղարը երեկ նաև ընդունել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Հաքան Ֆիդանին։ «Պետքարտուղարը խնդրել է Թուրքիայի աջակցությունը Ուկրաինայում և Հարավային Կովկասում խաղաղության հաստատման համար»,- նշված է Պետդեպի մեկ այլ հաղորդագրությունում։
Ըստ էության, Վաշինգտոնը հաստատում է, որ տարածաշրջանում հարց լուծող է նշանակել Թուրքիային, վերջինիս էլ` խաղաղության համար պատասխանատու նշանակել։ Որքան էլ ՀՀ գործող իշխանությունները համոզեն, թե Արևմուտքի գործընկերն են, իրականում ՌԴ ազդեցության տակից դուրս գալով` հայտնվելու են Անկարայի ենթակայության տակ:
Անի Վարդանյան
Սարիկ Մինասյանի թաղամասն է սա, այստեղ շատ են ուղղորդումներն ու կուտակումները. «Հայաքվեի» անդամ Գնացե՛ք, չեմ թողելու մտնեք. Չալաբյանին թույլ չեն տալիս Սարիկ Մինասյանի ապօրինի շտաբ մտնել Ընտրակեղծիք ՔՊ-ի վստահված անձի կողմից Գյումրիի 31/04 տեղամասում. «ՀայաՔվեն» ահազանգում էԳյումրիի մի քանի կարևոր տեղամասերում բազմաթիվ ընտրախախտումներ են եղել. Ավետիք Չալաբյան Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Ինչպե՞ս բուլինգի ենթարկված փոքրիկ Գագան գրավեց ամբողջ աշխարհը Ընտրատեղամասերի ներսում կուտակումները ոչ ճիշտ աշխատանքի հետևանքով են լինում. Հայաքվեի դիտորդՀորոսկոպ. ապրիլի գլխավոր աստղագուշակային իրադարձությունները Մասնակցությունն այն ընտրատեղամասերում է բարձր, որտեղ կան կուտակումներ և ուղղորդումներ. Ավետիք ՉալաբյանԹուրքիայում արտահերթ ընտրություններ անցկացնելու պահանջով ստորագրահավաք է սկսվելԲաց քվեարկություն, կուտակումներ, շրջիկ մեքենաներ. «ՀայաՔվեի» արձանագրած ընտրախախտումներըԻշխանության թեկնածուի թաղում կուտակումներ են. Ավետիք ՉալաբյանՄեսսիի գոլի շնորհիվ «Ինտեր Մայամի»-ն հաղթել է «Ֆիլադելֆիա»-ին Մխչյան գյուղի տներից մեկում հրդեհ է բռնկվել. այրվել է տան տանիքը և ավտոտնակում կայանած «Opel»-ըՔվեաթերթիկներից 2-րդ համարը բացակայել է. Հայաքվեի դիտորդՄիամսյակի շրջանակում շարունակում ենք ներկայացնել մեր ընկերության ուժեղ և նվիրված կանանց, ովքեր կարևոր դեր ունեն արտադրական գործընթացներում. ԶՊՄԿԹրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան Արևային ֆերմաները վերածվում են արոտավայրերի. ԱՄՆ ֆերմերները շահույթ են գտնում ոչխարների արածեցման մեջ Գյումրիում չգրանցված զինվորին բերել են, որ քվեարկի. Հայաքվեի արձանագրած հերթական խախտումըԻրանի և Թուրքիայի նախագահները քննարկել են տարածաշրջանային հարցերԷրդողանն ու Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել Սպանություն՝ Չարենցավանում․ կա նաև 4 վիրավոր Աշխարհի ամենաթանկարժեք խաղացողների խորհրդանշական հավաքականը՝ ըստ Transfermarkt-իՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են Տեսանկարահանման կարգի խախտումների արձանագրում. «ՀայաՔվե»Գյումրիում և Փարաքարում մեկնարկել են ավագանու ընտրությունները. «ՀայաՔվե»Փաստերի ստուգման կոչված հարթակում տեղ գտած մի խզբզոցի առիթով. Սամվել Ֆարմանյան ՔՊ-ն պատրաստվում է փոշիացնե՞լ 8-րդ համար Մարտուն Գրիգորյանի ձայներըՄասկն իրեն պատկանող X սոցցանցը վաճառել է իր xAI ստարտափին Մյանմայում 5,2 մագնիտուդ հզորությամբ երկրաշարժ է գրանցվել Ճամբարակում Opel Zafira-ն բախվել է քարերին և գլխիվայր շրջվել ՌԴ-ն հարվածել է Դնեպրին. կան զոհեր Այսօր տեղի է ունեցել 2025-ին Արեգակի առաջին մասնակի խավարումը ԱՄՆ-ն մինչև 10 միլիոն դոլար պարգև է խոստացել տեղեկատվության համար, որը կհանգեցնի «Հեզբոլլահ»-ի ֆինանսական մեխանիզմների խախտմանըԱրմավիրի մարզում ՎԱԶ 2106-ը վրաերթի է ենթարկել 70-ամյա հետիոտնին Նեթանյահուն «Մոսադ»-ին գաղտնի հանձնարարական է տվել. գտնել երկրներ, որոնք կհամաձայնեն ընդունել Գազայից տեղահանվելիք պաղեստինցիներին. AxiosԵրևանի սրտում այսօր բազմաթիվ մեր հայրենակիցներ, ովքեր Արցախից են տեղափոխվել Հայաստան, մասնակցում էին հանրահավաքի, որտեղ նրանց կողքին կանգնած էինք նաև մենք` երիտասարդներսԻրանի հետ կարող են վատ բաներ պատահել, եթե ԱՄՆ-ի հետ համաձայնության չգա. Թրամփ Եթե Հայաստանի Հանրապետությունը սատար չկանգնի Արցախից բռնի տեղահանված մեր հայրենակիցներին, ապա մենք կկանգնենք շատ վտանգավոր ջրբաժանի առջևՇերի «If I Could Turn Back Time» տեսահոլովակի հագուստը վաճառվել է 162,000 դոլարով Ռոմանոն արձագանքել է Ռոնալդուի և Մեսսիի՝ «Ինտեր Մայամի»-ում միասին հանդես գալու տեղեկությանը Շատ կարևոր է, որ գյումրեցիներն ու փարաքարցիները մասնակցեն ընտրություններին. Ցոլակ ԱկոպյանԹաիլանդում հզոր երկրաշարժից հետո գրանցվել է 77 հետցնցում Ռուսաստանն ակտիվանում է Հարավային Կովկասում Գյումրու քաղաքապետի ԺՊ-ն վարչական ռեսուրս է կիրառում. Արամ Պետրոսյան«Նախկին ՔՊ-ական չի լինում». վատ բեմադրություն՝ Աղազարյանի և ՔՊ-ի մասնակցությամբ «Գյումրիի երիտասարդությունն ավանդույթների պաշտպանության գործում. լայնածավալ ակցիա ընդդեմ եվրաինտեգրմանը»Բիզնեսի դեմքը. Բակուր Մելքոնյան Գնացե´ք ընտրության, խախտում տեսնելիս ահազանգեք «ՀայաՔվեին». Ավետիք ՉալաբյանԱրա Աբրահամյանին առանց պատճառաբանության ժամեր շարունակ պահել են «Զվարթնոցում»