Թուրքիայում ավտոբուս է շրջվել. կան տուժածներ Մեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Մյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ադրբեջանական կողմի կրակnցի հետևանքով վնաuված տան լուսանկարները Հայտնի է Գյումրու ՏԻՄ ընտրությունների նախնական ամբողջական պատկերը Թրամփը միանգամայն վստահ է, որ ԱՄՆ-ը կստանա Գրենլանդիան ՌԴ-ն հարվածել է Դնեպրին. կան զոհեր Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ո՞վ, ո՞ւմ և ո՞ւր ուղարկեց. Վահե Հովհաննիսյան Պուտինը պարգևատրել է Կիմ Չեն Ընին Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկման փուլում է. ԱԳՆ Զինապարտ քաղաքացիների ծանուցումները կկատարվեն նոր ընթացակարգով․ ինչ է հայտնի
Վճռաբեկ դատարանը ոչ իրավաչափ է ճանաչել Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջ կալանավորումը
Հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Մերի Մոսինյանը 2024 թվականի փետրվարի 1-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջը՝ Անի Գևորգյանին կալանավորելու որոշում էր կայացրել՝ ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությանն առնչվող քրեական գործի շրջանակում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Վճռաբեկ դատարանը, սակայն, ուսումնասիրելով նյութերը, որոշել է, որ այդ որոշումը եղել է ոչ իրավաչափ ու այն կայացնելիս հաշվի չեն առնվել մի շարք էական հանգամանքներ։
Մասնավորապես, Վճռաբեկ դատարանն արձանագրել է, որ ստորադաս դատարաններն Անի Գևորգյանի կողմից քրեական վարույթին խոչընդոտելու հավանականությունը գնահատելիս՝ սխալ են գնահատել վարույթի նյութերում առկա փաստական տվյալները։ Գևորգյանի կողմից ոչ պատշաճ վարքագիծ դրսևորելու և քրեական դատավարության բնականոն ընթացքը խոչընդոտելու հավանականության աստիճանը գնահատելիս՝ հաշվի չի առնվել, որ Անի Գևորգյանն այդ մեղադրանքում ներկայացված իրադարձությունների ընթացքում արդեն ազատված է եղել «Սիներջի» ընկերությունում իր աշխատանքից և այլևս չի հանդիսանում այդ կազմակերպության աշխատակից, ինչն ինքնին նվազեցնում է վերջինիս կողմից քրեական վարույթին խոչընդոտելու հավանականության աստիճանը։
Միևնույն ժամանակ Վճռաբեկ դատարանը գտել է, որ ստորադաս դատարաններն Անի Գևորգյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու իրավաչափությունը քննարկելիս՝ պատշաճ ուշադրության չեն արժանացրել այն հանգամանքը, որ Գևորգյանի խնամքին է գտնվում երկու մանկահասակ երեխա։
Նման պայմաններում ստորադաս դատարանները, խախտելով ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի 18-րդ հոդվածի 2-րդ մասով սահմանված կանոնը, Գևորգյանի նկատմամբ հարկադրանքի միջոց ընտրելիս՝ չեն առաջնորդվել նվազագույնի սկզբունքով ու պատշաճ քննարկման առարկա չեն դարձրել քրեական վարույթի ընթացքում անձի օրինական վարքագիծն ապահովելու նպատակով այլընտրանքային խափանման միջոցների կիրառման հնարավորությունը։
Ամփոփելով վերոգրյալը՝ Վճռաբեկ դատարանն արձանագրել է, որ Ալեն Սիմոնյանի եղբոր կնոջ՝ Անի Գևորգյանի նկատմամբ կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու իրավաչափության մասին ստորադաս դատարանների հետևություններն իրավաչափ չեն։
Բրիտանացի մի խումբ պատգամավորներ ՄԹ կառավարությանը կոչ են արել ճնշnւմ գործադրել Ադրբեջանի վրա՝ Բաքվում պահվող հայերին ազատ արձակելու հարցովՀունիսի 30-ից Ռուսաստան մեկնողները պետք է 72 ժամ առաջ տեղյակ պահեն ՌԴ պատկան մարմիններինՎիետնամի ԱԺ խոսնակը շրջայց է կատարել Պատմության թանգարանի ցուցադրությունների սրահներումHermès-ը ներկայացրել է ժամացույցների շքեղ մոդելներ Watches & Wonders-ում BMW-ի նոր մեքենաները կհամալրվեն Alibaba-ի արհեստական ​​բանականության համակարգովԹուրքիան 6 տարվա ընդմիջումից հետո վերսկսում է ԵՄ-ի հետ բարձր մակարդակի տնտեսական երկխոսությունըԹուրքիայում ավտոբուս է շրջվել. կան տուժածներ ՌԴ-ում ներգաղթյալների երեխաների համար խստացվել են ռուսական դպրոցներ ընդունվելու պայմաններըԷնդրիկը կրկնել է Ռոնալդուի ռեկորդային ցուցանիշը «Ռեալ»-ում Միջազգային գիտաժողով՝ Պլեխանովի անվան համալսարանում Մյանմարում ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը հասել է 2,886-ի Սարիկ Մինասյանի թաղի 2 տեղամասերում նա ստացել է 57 % և 68 % ձայն. ԿԸՀ-ին կոչ ենք անում ստուգել բողոքները. Չալաբյան Դիվանագիտական ​​շփումները կարող են արդյունավետ լինել, բայց բոլորը պետք է հասկանան՝ «ռազմակшն լուծում» գոյություն չունի. Իրանի ԱԳ նախարարը՝ ԱՄՆ-ինՍա ապտակ էր իշխանության լկտիությանը, անպատասխանատվությանը. Նաիրի Սարգսյան«Դեմ Առ Դեմ»՝ «Մի դրամի ուժի» հետՍպասվում է կարճատև անձրև. օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվիՀունգարիան դուրս կգա Միջազգային քրեական դատարանից Պլանշետներ՝ «Ծնվել եմ Արցախում» ծրագրի մասնակիցներին ՔՊ-ին ընտրածների մեջ գերակշիռ էր վարչական ռեսուրսը. Ավետիք ՉալաբյանԱլիևը նշել է Հայաստանի հետ խաղաղության պայմանագրի ստորագրման երկու հիմնական պայման Հայտնի դերասան Ժան-Կլոդ Վան Դամը ներգրավված է երեխաների թրաֆիքինգի գործում Հայաստանը հայտնվել է անվտանգային վակուումի մեջ․ Արմեն ՄանվելյանԾաղկաձորում ամփոփվել է Fastex-ի աջակցությամբ կայացած Future Economy Summit-ը Մահացել է Ռաֆայել Գրիգորյանը Որպես ազատամիտ քաղաք՝ Գյումրին մերժեց ՔՊ-ին․ Մենուա ՍողոմոնյանՓաշինյանը փորձելու է զավթել իշխանությունը Գյումրիում Ի՞նչ է սպասվում Շտայնմայերին Բաքվում Կառուցապատման շուկայում վաճառքի նոր գործիքներ են մշակվելՉինաստանը կկառուցի հսկա արեգակնային կայան ուղեծրում YoHealth-ը ներկայացնում է YoBlog բաժինը՝ FTN վաստակելու հնարավորությամբ Փաշինյանը ոչ ոք է. ժողովուրդը նրան ղարաբաղյան շարժումը չշարունակելու մանդատ չի՛ տվել. ՍողոմոնյանԱպրիլի 2-5-ը մարտեր ընթացան շփման գծի ողջ երկայնքով. ապրիլյան պատերազմից անցել է 9 տարի Doing Digital Forum 2025-ի ֆինանսական գործընկեր Ֆասթ Բանկը Visa Gold ԱկնՔարտեր կնվիրի մասնակիցներին ՀՐԱՏԱՊ ԼՈՒՐ. «Շուտով կլինի Իրանի վրա ամենամեծ hարձակումը պատմության մեջ». իսրայելական հեռուստաընկերություն Վթար Երևանում, բախվել են «Nissan» ու «Mercedes», որն էլ հետո՝ լուսակիրի սյանը. Shamshyan Գյումրու «սպիտակ ծուխը» և իր դասերը․ Վահե ՀովհաննիսյանԱմենամեծ ՀՆԱ-ն ունի Սյունիքի մարզը, և դա հանքարդյունաբերության շնորհիվ է. Աննա Սաղաբալյան Գույքահարկը պետության և անհատի փոխհարաբերությունները կարգավորող հարկատեսակներից մեկն է, բայց այն պետք է լինի ողջամտության սահմանում. ՀայաՔվեԳյումրին ցույց տվեց, որ Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններով հեռացնել հնարավոր է. Ավետիք Չալաբյան Նոր ցիկլոն է ներթափանցում Հայաստան․ Գագիկ Սուրենյանը՝ եղանակի մասին Արփինե Սարգսյանին փոխարինելու համար թեկնածու են փնտրում. «Ժողովուրդ» Պարտված, ծեծված մարդը պետք չի կարող բանակցել, պիտի թողնի-գնա․ քաղաքացիՄեկ օրում բացահայտվել է հանցագործության 100 դեպք Դիվանագիտության պատուհանը միշտ բաց է, բայց ճնշման ու uպառնալիքների ներքո ԱՄՆ-ի հետ ուղիղ բանակցությունների չենք գնա. Իրանի ԱԳ նախարարՀայաստանի պայքարը հողի և ինքնության համար` Կովկասում․ Deutsche Welle-ն իր ֆիլմում ներկայացրել է Հայաստանի պատմությունն ու ԼՂ հակամարտnւթյունըՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովել է 566.5 մլրդ դրամ հարկային եկամուտներ և պետական տուրքերՄհեր Ավետիսյանը հանդիպել է Առինջի, Բալահովիտի, Պտղնու և Մայակովսկու բնակիչների հետ Չինաստանում առաջին արտոնագրերն են տրվել թռչող տաքսիներինՄյանմարի ավերիչ երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել է 2,700-ը Ինչու՞ չի կարելի առավոտյան սուրճ խմել դատարկ ստամոքսին