Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ո՞վ, ո՞ւմ և ո՞ւր ուղարկեց. Վահե Հովհաննիսյան Պուտինը պարգևատրել է Կիմ Չեն Ընին Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկման փուլում է. ԱԳՆ Զինապարտ քաղաքացիների ծանուցումները կկատարվեն նոր ընթացակարգով․ ինչ է հայտնի Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության համաձայնագիրը բեկումնային կլինի․ Արարատ Միրզոյան Դոլարի փոխարժեքը կայուն է. եվրոն էժանացել է Սահմանում կրակոցներ հնչում են. Ղահրամանյանը՝ Գորիսում հնչող կրակոցների մասին Արևային էներգետիկան մեկ տարվա ընթացքում աճել է գրեթե մեկ երրորդով Կենսաթոշակների բարձրացման մասին նախագիծը մերժվել է Եվրաքվեն պետական մակարդակով խաբեություն է և ծաղր ժողովրդավարական արժեքներ դավանող հայ ժողովրդի հանդեպ․ «ՀայաՔվե» Հութիները հարվածել են ամերիկյան ավիակրին և Թել Ավիվի «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանին
Բոլոր այն մարդկանց, ովքեր հետաքրքրված են քաղաքականությամբ մենք սիրով հրավիրում ենք Երևանում գործող «Ռուսական գրքի տուն». Մհեր Ավետիսյան
Մհեր Ավետիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Մեր հայրենակից, հայտնի քաղաքական վերլուծաբան և լավ մարդ Կարինե Գևորգյանը իմ հրավերով Երևանում է և ցանկություն առաջացավ իմ և տիկին Կարինեի մոտ կազմակերպել փոքրիկ հանդիպում, բոլոր այն մարդկանց հետ, ովքեր հետաքրքրված են քաղաքականությամբ, ովքեր հետաքրքրված են , թե ինչ է կատարվում այսօր համաշխարհային քաղաքական արենայում և Հայաստանի շուրջ և մենք սիրով ցանկացողներին հրավիրում ենք Երևանում գործող «Ռուսական գրքի տուն» տիկին Կարինեի հետ հանդիպելու, զրուցելու, քննարկելու քաղաքական և ոչ միայն քաղաքական հարցեր:
Հանդիպումը տեղի կունենա հուլիսի 23-ին, ժամը՝ 7-ին
հասցե Վարդանանց փող., 15/4 շենք քանի որ տեղերը սահմանափակ են խնդրում ենք բոլոր նրանց, ովքեր ցանկանում են մասնակցել այդ հանդիպմանը կապվել հետևյալ հեռախոսահամարով
099-45-15-45 և ամրագրել իրենց տեղերը:
Հատուկ ուզում եմ հրավիրել նաև ավելի քան 100 հազար ֆեյսբուքյան իմ հետևորդիներին ովքեր ցանկություն կհայտնեն մասնակցելու: Միգուցե նման հանդիպումներն ու քննարկումները մենք դարձնենք պարբերաբար՝ Հայաստան հրավիրելով տարբեր քաղաքական վերլուծաբանների, գործիչների և մեկնաբանների:
Ամեն դեպքում ստարտը կարող ենք համարել տրված:
Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Քաղաքական ցուգցվանգի ու ցայտնոտի հետևանքները. «Փաստ» Ո՞րն է ընտրելու Հայաստանը՝ «ուրվական երազանքնե՞ր», թե՞ իրական հնարավորություններ. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը. «Փաստ» Հայաստանցիների նյարդերն այլևս չեն քայքայվի՞ առաքանիները ժամանակին ստանալու առումով. «Փաստ» Ովքե՞ր են հետևելու Գյումրիում և Փարաքարում տեղի ունենալիք ընտրություններին. «Փաստ» Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ավելի քան 50 մլն դրամ հափշտակելու մեջ մեղադրվող մանկապարտեզի տնօրենի ու նրան օժանդակած 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էԹրամփի նոր մաքսատուրքերից շահում է Tesla-ն Հանդիպում՝ Արտաշատի տարածաշրջանի հայրենակիցների հետ․ Նաիրի ՍարգսյանԱՄՆ-ի հետ խոր կապերի դարաշրջանն ավարտված է. Կանադայի վարչապետ Սիրելի' գյումրեցիներ, կոչ ենք անում առավելագույն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել Գյումրու ընտրություններին․ Նաիրի Սարգսյան Կայացել է Պուտին-Էրդողան հեռախոսազրույց. վերջինս առաջարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցություններ կազմակերպելՀզորության և էլեգանտության սիմֆոնիա. Aston Martin-ը ներկայացրել է նոր Vanquish Volante-ն (լուսանկարներ)Ուժեղ երկրաշարժը խnւճապ է առաջացրել Բանգկոկում, Թաիլանդի օդանավակայանները դադարեցրել են աշխատանքըՄեգան Ֆոքսը լույս աշխարհ է բերել 4-րդ երեխային «Եվրասիան» Մոսկվայում հավաքել է Եվրասիայի երկրներից պատմության ուսուցիչներին միջազգային «Պատմական ճշմարտություն» ֆորումին1868-ին էլ ծաղրում էին Ալյասկայի գնումը. Պուտինը կարծում է Գրենլանդիայի նկատմամբ ԱՄՆ-ի նկրտումներին անլուրջ վերաբերվելը խելացի չէ Ինչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունըՖասթեքսն աջակցում է Future Economy Summit-ին. առաջիկա հանդիպումը՝ Ծաղկաձորում էՅամալը նշել է կատալոնական ակումբի երկու ամենատաղանդավոր խաղացողներին Փաշինյանի իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, սպառել է իրեն և չի կարողանալու վերարտադրվել․Ավետիք Չալաբյան Պուտինն առաջարկել է Ուկրաինայում ներդնել ժամանակավոր արտաքին կառավարում և անցկացնել նոր ընտրություններ Հանքարդյունաբերական ճյուղը ամենավերահսկվողն է Հայաստանում. ԶՊՄԿ ՓԲԸ փոխտնօրեն Գյումրիում վարչական ռեսուրսի չարաշահում է և ընտրախախտումներ. գյումրեցիՍրանք արժանի չեն Գյումրուն ու գյումրեցուն, իրենց գրպանի համար են աշխատում. գյումրեցիՄեր հարկերով իր պաստառներն է փակցրել քաղաքում. գյումրեցիՆիկոլն իր էությամբ ստախոս է. գյումրեցիներՊարգը «Եվրատեսիլ 2025»-ի երկրորդ կիսաեզրափակչում ելույթ կունենա 5-րդ համարի ներքո ՔՊ-ն վարկանիշ չունի Գյումրիում, դատապարտված է. գյումրեցիՊղնձի եւ մոլիբդենի պահանջարկը կկրկնապատկվի եւ կեռապատկվի, իսկ ադրբեջանական նավթը սպառվում է. Ջհանյան Fast Shift-ը ներկայացրել է WalletX դրամապանակը՝ բլոկչեյն տեխնոլոգիայով«Իմ Ամերիա, իմ տուն» արշավի շրջանակում Ամերիա բանկն իրականացրեց մեծ վիճակախաղ՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով շահելու բնակարան ԵրևանումԿոնջորյանի հայտարարությունը սպառնալիք է ընդդիմության ներկայացուցիչների հանդեպ և վարչկան ռեսուրսի չարաշահում. Չալաբյան Երևանում ընթանում է «Հանքարդյունաբերության դերն ու նշանակությունը տնտեսության մեջ» խորագրով սեմինար-քննարկում Հրավիրում ենք դատախազության ուշադրությունը՝ որպես հանցագործության մասին հաղորդում․ Չալաբյան (տեսանյութ) Այս քարոզարշավը որոշակիորեն խնդրահարույց էր, քանի որ կար բավականին ասիմետրիա. Չալաբյանն ակնհայտ խախտման երկու դրվագ է նշում (Տեսանյութ)Արձանագրում ենք Գյումրի համայնքի ավագանու ընտրություններին իրավապահ մարմինների ներգրավածությունը՝ ընդդիմադիր մրցակիցներին ճնշելու նպատակով. ՀայաՔվեԱրդար դատաստանից նրանց միայն իրենց զավթած իշխանությունն է փրկում. Արմեն Մանվելյան Շատ դժգոհ եմ, այս իշխանությանը պիտի ճամփենք. գյումրեցիԱրևային բումը Չինաստանում մաքուր էներգետիկան հասցրել է նոր մակարդակի Ադրբեջանցիները կրակել են Խոզնավարի ուղղությամբ, վնասվել է Պետրոսյանների տան տանիքը, 2 փամփուշտ է հայտնաբերվել Գյումրիում քարոզարշավի վերջին օրն է, իսկ ՔՊ-ն խուճապի մեջ է «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը խստորեն դատապարտում է Սարիկ Մինասյանի սուտ և շինծու հայտարարությունը Ալիևը շարունակում է հոխորտալ Փաշինյանի անողնաշարության ֆոնին ՔՊ-ին ու Սարիկին միավորում է Արցախի նկատմամբ ատելությունը Նոր առաջարկ 5G ցանց ունեցող քաղաքներում Ucom-ին միացողների համար ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ozon Հայաստանը գործարկել է ինքնաթիռով ապրանքների առաքման ծառայություն Երեկ Սարիկ Մինասյանը հնչեցրել է հայտարարություն Արցախի մասին, որով տարանջատում է մտցնում արցախցիների եւ գյումրեցիների միջեւ. «Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄ