Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ո՞վ, ո՞ւմ և ո՞ւր ուղարկեց. Վահե Հովհաննիսյան Պուտինը պարգևատրել է Կիմ Չեն Ընին Կապանում Ռուսաստանի գլխավոր հյուպատոսություն բացելու հարցը քննարկման փուլում է. ԱԳՆ Զինապարտ քաղաքացիների ծանուցումները կկատարվեն նոր ընթացակարգով․ ինչ է հայտնի Երևանի և Բաքվի միջև խաղաղության համաձայնագիրը բեկումնային կլինի․ Արարատ Միրզոյան Դոլարի փոխարժեքը կայուն է. եվրոն էժանացել է Սահմանում կրակոցներ հնչում են. Ղահրամանյանը՝ Գորիսում հնչող կրակոցների մասին Արևային էներգետիկան մեկ տարվա ընթացքում աճել է գրեթե մեկ երրորդով Կենսաթոշակների բարձրացման մասին նախագիծը մերժվել է Եվրաքվեն պետական մակարդակով խաբեություն է և ծաղր ժողովրդավարական արժեքներ դավանող հայ ժողովրդի հանդեպ․ «ՀայաՔվե» Հութիները հարվածել են ամերիկյան ավիակրին և Թել Ավիվի «Բեն Գուրիոն» օդանավակայանին
Ադրբեջանի նախագահը հերթական անգամ խոսում է ադրբեջանցիների՝ Հայաստան վերադարձի մասին, որին ի պատասխան Հայաստանի վարչապետը լուռ հեծանիվ է քշում. Թանդիլյան
Մանե Թանդիլյանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է.
Ադրբեջանի նախագահը հերթական անգամ խոսում է ադրբեջանցիների՝ Հայաստան վերադարձի մասին, որին ի պատասխան Հայաստանի վարչապետը լուռ հեծանիվ է քշում։
Հարկ եմ համարում հիշեցնել, այդ թվում միջազգային գործընկերներին, որ Հայաստանի տարածքում երբեք Ադրբեջանի Հանրապետության քաղաքացիներ չեն ապրել։
ՀԽՍՀ տարածքում 1989թ. դրությամբ ապրել են մոտ 80,000 ադրբեջանցիներ, ովքեր ինքնակամ վերադարձել են Ադրբեջան բացառապես ԽՍՀՄ փլուզման հետևանքով, այնպես, ինչպես բազմաթիվ ադրբեջանցիներ վերադարձել են Ադրբեջան նախկին ԽՍՀՄ այլ երկրներից։
Օրինակ, ԽՍՀՄ փլուզումից հետո Վրաստանը լքել են ավելի քան 100,000 ադրբեջանցիներ։
Նույնիսկ ադրբեջանական աղբյուրներում, չկա որևէ հիշատակում, որ ադրբեջանցիները Հայաստանը լքել են հարկադրված, հետևաբար, նրանք արդեն վերադարձել են և վերադարձել են իրենց հայրենիք՝ Ադրբեջան։ Ի տարբերություն սրա, ավելի քան 400,000 հայեր Ադրբեջանի տարածքում ենթարկվել են ցեղասպանության, բռնի տեղահանման։
Այս ամենի կողքին բոլորովին անընդունելի է համեմատությունը նաև Արցախում ապրած հայերի հետ, ովքեր ապրել են իրենց հայրենիքում հազարամյակներով՝ ունենալով նաև հայապատկանություն իրենց հայրենիքի նկատմամբ։
Հետևաբար, ադրբեջանական կողմի մեկնաբանությունները հերթական անհեթեթությունն են, որոնց նպատակը բացառապես Հայաստանի և հայ ժողովրդի նկատմամբ շարունակվող ագրեսիան է։
Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ավելի քան 50 մլն դրամ հափշտակելու մեջ մեղադրվող մանկապարտեզի տնօրենի ու նրան օժանդակած 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էԹրամփի նոր մաքսատուրքերից շահում է Tesla-ն Հանդիպում՝ Արտաշատի տարածաշրջանի հայրենակիցների հետ․ Նաիրի ՍարգսյանԱՄՆ-ի հետ խոր կապերի դարաշրջանն ավարտված է. Կանադայի վարչապետ Սիրելի' գյումրեցիներ, կոչ ենք անում առավելագույն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել Գյումրու ընտրություններին․ Նաիրի Սարգսյան Կայացել է Պուտին-Էրդողան հեռախոսազրույց. վերջինս առաջարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցություններ կազմակերպելՀզորության և էլեգանտության սիմֆոնիա. Aston Martin-ը ներկայացրել է նոր Vanquish Volante-ն (լուսանկարներ)Ուժեղ երկրաշարժը խnւճապ է առաջացրել Բանգկոկում, Թաիլանդի օդանավակայանները դադարեցրել են աշխատանքըՄեգան Ֆոքսը լույս աշխարհ է բերել 4-րդ երեխային «Եվրասիան» Մոսկվայում հավաքել է Եվրասիայի երկրներից պատմության ուսուցիչներին միջազգային «Պատմական ճշմարտություն» ֆորումին1868-ին էլ ծաղրում էին Ալյասկայի գնումը. Պուտինը կարծում է Գրենլանդիայի նկատմամբ ԱՄՆ-ի նկրտումներին անլուրջ վերաբերվելը խելացի չէ Ինչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունըՖասթեքսն աջակցում է Future Economy Summit-ին. առաջիկա հանդիպումը՝ Ծաղկաձորում էՅամալը նշել է կատալոնական ակումբի երկու ամենատաղանդավոր խաղացողներին Փաշինյանի իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, սպառել է իրեն և չի կարողանալու վերարտադրվել․Ավետիք Չալաբյան Պուտինն առաջարկել է Ուկրաինայում ներդնել ժամանակավոր արտաքին կառավարում և անցկացնել նոր ընտրություններ Հանքարդյունաբերական ճյուղը ամենավերահսկվողն է Հայաստանում. ԶՊՄԿ ՓԲԸ փոխտնօրեն Գյումրիում վարչական ռեսուրսի չարաշահում է և ընտրախախտումներ. գյումրեցիՍրանք արժանի չեն Գյումրուն ու գյումրեցուն, իրենց գրպանի համար են աշխատում. գյումրեցիՄեր հարկերով իր պաստառներն է փակցրել քաղաքում. գյումրեցիՆիկոլն իր էությամբ ստախոս է. գյումրեցիներՊարգը «Եվրատեսիլ 2025»-ի երկրորդ կիսաեզրափակչում ելույթ կունենա 5-րդ համարի ներքո ՔՊ-ն վարկանիշ չունի Գյումրիում, դատապարտված է. գյումրեցիՊղնձի եւ մոլիբդենի պահանջարկը կկրկնապատկվի եւ կեռապատկվի, իսկ ադրբեջանական նավթը սպառվում է. Ջհանյան Fast Shift-ը ներկայացրել է WalletX դրամապանակը՝ բլոկչեյն տեխնոլոգիայով«Իմ Ամերիա, իմ տուն» արշավի շրջանակում Ամերիա բանկն իրականացրեց մեծ վիճակախաղ՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով շահելու բնակարան ԵրևանումԿոնջորյանի հայտարարությունը սպառնալիք է ընդդիմության ներկայացուցիչների հանդեպ և վարչկան ռեսուրսի չարաշահում. Չալաբյան Երևանում ընթանում է «Հանքարդյունաբերության դերն ու նշանակությունը տնտեսության մեջ» խորագրով սեմինար-քննարկում Հրավիրում ենք դատախազության ուշադրությունը՝ որպես հանցագործության մասին հաղորդում․ Չալաբյան (տեսանյութ) Այս քարոզարշավը որոշակիորեն խնդրահարույց էր, քանի որ կար բավականին ասիմետրիա. Չալաբյանն ակնհայտ խախտման երկու դրվագ է նշում (Տեսանյութ)Արձանագրում ենք Գյումրի համայնքի ավագանու ընտրություններին իրավապահ մարմինների ներգրավածությունը՝ ընդդիմադիր մրցակիցներին ճնշելու նպատակով. ՀայաՔվեԱրդար դատաստանից նրանց միայն իրենց զավթած իշխանությունն է փրկում. Արմեն Մանվելյան Շատ դժգոհ եմ, այս իշխանությանը պիտի ճամփենք. գյումրեցիԱրևային բումը Չինաստանում մաքուր էներգետիկան հասցրել է նոր մակարդակի Ադրբեջանցիները կրակել են Խոզնավարի ուղղությամբ, վնասվել է Պետրոսյանների տան տանիքը, 2 փամփուշտ է հայտնաբերվել Գյումրիում քարոզարշավի վերջին օրն է, իսկ ՔՊ-ն խուճապի մեջ է «Կամուրջ» քաղաքացիական նախաձեռնությունը խստորեն դատապարտում է Սարիկ Մինասյանի սուտ և շինծու հայտարարությունը Ալիևը շարունակում է հոխորտալ Փաշինյանի անողնաշարության ֆոնին ՔՊ-ին ու Սարիկին միավորում է Արցախի նկատմամբ ատելությունը Նոր առաջարկ 5G ցանց ունեցող քաղաքներում Ucom-ին միացողների համար ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ. Ozon Հայաստանը գործարկել է ինքնաթիռով ապրանքների առաքման ծառայություն Երեկ Սարիկ Մինասյանը հնչեցրել է հայտարարություն Արցախի մասին, որով տարանջատում է մտցնում արցախցիների եւ գյումրեցիների միջեւ. «Հայաստան-Արցախ» ՀԵՄՖասթ Բանկն առաջարկում է բարելավված պայմաններով հիփոթեքային վարկեր զինծառայողներին Ովքեր են Լևոն Մկրտչյանի ծնողները. Բացառիկ հոլովակ 18-20 դիմակավորված անձինք Լոռիում, կրակnցների հետևանքով վիրավnր կա․ Shamshyan Գյումրեցիներին փորձում են կռվացնել, գժտեցնել իրար հետ. գյումրեցի Վարդագույն քաղաքի «մոխրագույն» օդըԵս մի գյումրեցու չգիտեմ, որ գոհ լինի այս իշխանությունից. գյումրեցիԿրակnցներ հայտնի «Մարիա Խլեբ» հացատան տարածքում, վիրավnրներ կան․ Shamshyan