ՔՊ բարձրաստիճան անդամներ արդեն իսկ ներքին ուղերձներ են հղում, թե ինչպես կարող են միանալ մեզ. Բագրատ Սրբազան
Սեղմեք ԱՅՍՏԵՂ, լրացրեք օնլայն հայտը և մոռացեք հոսանքի վարձի մասին
Չի կարելի մեր կյանքի հաշվին իրենց տաքուկ սենյակներում նստած որոշումներ կայացնեն:
Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Կիրանցից դեպի Երևան քաղաքացիների քայլերթն առաջնորդող Բագրատ Սրբազանը։
Պատասխանելով եկեղեցու՝ քաղաքականությամբ զբաղվելու մասին հնչած հայտարարություններին, Սրբազանն արձագանքեց՝ իսկ մեր երկրում կա՞ քաղաքականություն։
«Մեր երկրում չկա քաղաքականություն, կա քմահաճույքներով, պարտադրանքներով , այլ մեթոդներով գործող մի կառուցվածք երևի»,-ասաց նա։
Տավուշի թեմի առաջանորդի խոսքով, այս երթը և գույն չունի, և միաժամանակ բազմագույն է։
«Այս շարժումը եռագույնի շարժումն է։ Ովքեր դրա մաս են կազմում՝ կուսակցություն են, կազմակերպություն են, անհատ են, ընտանիք են...գնացեք յուրաքանչյուրին հարցրեք, ի՞նչ նշանակություն ունի եռագույնը։ Սա հայ մարդու լինելության, գոյության մասին է, ստի պարտության, ճշմարտության հաղթանակի մասին է։
Մենք ստով կերակրված ժողովուրդ ենք, թշնամությամբ, ատելությամբ կերակրված ժողովուրդ ենք։ Այսօր տանը մարդիկ չեն կարողանում երկու բառ խոսել, դրա պատասխանատվությունն ո՞ւմ վրա է։ Համացանց մտեք, այսօր մարդկանց զրկել են իրենց տեսքով, ինքնուրույն նկարագրով արտահայտվելուց, դարձրել են կեղծ, զուտ գրող, փողով գրողներ։ Սա է իրականությունը։ Սա մեզ հարի՞ր է, պե՞տք է։ Ոչ։ Սիրելի ժողովուրդ, սա ձերն է, եկեք, միացեք։ Այս շարժման հիմնական առանցքը դա է։
Մենք ասում ենք, որ սա (սահմանազատում-խմբ.) ապօրինի, հակաօրինական գործընթաց է, պետք է դադարեցվի։ Չորս տարի առաջ եմ ասել՝ չի կարող լինել այդպիսի բան, որ մեր կյանքի հաշվին իրենց տաքուկ սենյակներում նստած որոշումներ, վճիռներ կայացնեն։ Էն ժամանակ էլ ասեցին՝ քաղաքականություն-մաղաքականություն։ Ճիշտ ենք անում, եթե խառվում ենք քաղաքականությանը, դուք չեք կարողանում, դրա համար էլ մենք ենք խառնվում։ Սա իմ երկիրն է, իմ հայրենիքն է, իմ ընկերների, իմ եղբայրների, ես կուսակից ընկեր ունեմ, որին հուղարկավորել եմ այս հայրենիքի համար։
Սա է իրականությունը, կամ պետք է ունենանք պետություն, որը գլուխը բարձր ապրում է՝ բոլոր տառապանքներով, դժվարություններով՝ հաղթանակի միտված, կամ էլ պետք է վերանանք գնանք»,-ասաց նա։
Արքեպիսկոպոսը նաև նշեց, որ այս օրերին ՔՊ-ից ուղերձներ են ստանում.
«Իրենք մնացին փողոցում, փողոցից չհասան տուն, չհասկացան, թե իրենք ով են, որտեղ են գտնվում, մնացին թքելով,  չհասկացան, թե իրենց գործունեության հետևանքով մարդկանց կյանքը ինչ աղետների է մատնվում, հայհոյանքով մնացին, ականջ կտրող, լեզու կտրող մնացին։ Փետուրներով վեր են կենում, ամբիոնից խոսում են, հետո գնում են խմելու ժամանակ իրար պատմում են։  Լրիվ ինֆորմացիները մեզ հասնում է հենց իրենց միջից։
Ասեմ ձեզ, որ իրենց «Քաղաքացիական պայմանագրի» բարձրաստիճան անդամները, որոնց ողջունում եմ,  արդեն իսկ ներքին ուղերձներ են մեզ հղում, թե ինչպես կարող են միանալ։ Սա էլ իրենց պատգամ, թող հիմա մտածեն դրա մասին։ Սրա մասին չէի ուզում ասել, տղեք, չվախենաք, ոչինչ»։
Ռուսաստանն ակտիվանում է Հարավային Կովկասում Գյումրու քաղաքապետի ԺՊ-ն վարչական ռեսուրս է կիրառում. Արամ Պետրոսյան«Նախկին ՔՊ-ական չի լինում». վատ բեմադրություն՝ Աղազարյանի և ՔՊ-ի մասնակցությամբ «Գյումրիի երիտասարդությունն ավանդույթների պաշտպանության գործում. լայնածավալ ակցիա ընդդեմ եվրաինտեգրմանը»Բիզնեսի դեմքը. Բակուր Մելքոնյան Գնացե´ք ընտրության, խախտում տեսնելիս ահազանգեք «ՀայաՔվեին». Ավետիք ՉալաբյանԱրա Աբրահամյանին առանց պատճառաբանության ժամեր շարունակ պահել են «Զվարթնոցում» Գյումրիում ՔՊ-ն «լռության օրը» հակաքարոզչություն է անում ԶՊՄԿ-ի սոցիալական ծրագրերի շրջանակում Աճանանի մի քանի ընտանիք ջերմոցային տնտեսություն է հիմնել Արեգակնային էներգիայի ճիշտ կառավարումն օգտակար է բնության համար «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորման Գորիսի գրասենյակը ս․ թ․ ապրիլի 4-ին կազմակերպում է վարչական հարցերով անվճար իրավական խորհրդատվությունԶՊՄԿ-ն մշտապես կանգնած է մշակույթի կողքին՝ աջակցելով արվեստի զարգացմանը և Սյունիքի մշակութային ժառանգության պահպանմանը «ՀայաՔվեն» Գյումրիում և Փարաքարում ամենամեծ դիտորդական կազմակերպությունն է. Արմեն ՄանվելյանԻշխող ուժի թեկնածուից դժգոհ եմ. գյումրեցիՊետք է սթափվել, ամեն ինչ մի կողմ դնել ու կենտրոնանալ Հայաստանի անվտանգության հարցերի վրա. Մհեր Ավետիսյան«Այս փաստաթուղթը միջազգային բոլոր նորմերին հակառակ է, այն համաձայնեցվել կամ պարտադրվել է ուժի կիրառման սպառնալիքի միջոցով». «Փաստ» Բառի իսկական ու փոխաբերական իմաստով աղմուկի տողատակերը. «Փաստ» Քաղաքական ցուգցվանգի ու ցայտնոտի հետևանքները. «Փաստ» Ո՞րն է ընտրելու Հայաստանը՝ «ուրվական երազանքնե՞ր», թե՞ իրական հնարավորություններ. «Փաստ» Դուք ուրիշ հերոսի անուն չգիտե՞ք. ինչու է լարված ՀՖՖ նախագահը. «Փաստ» Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադարեցրել է գործունեությունը. «Փաստ» Հայաստանցիների նյարդերն այլևս չեն քայքայվի՞ առաքանիները ժամանակին ստանալու առումով. «Փաստ» Ովքե՞ր են հետևելու Գյումրիում և Փարաքարում տեղի ունենալիք ընտրություններին. «Փաստ» Դոլարի ու եվրոյի փոխարժեքները նվազել են Ավելի քան 50 մլն դրամ հափշտակելու մեջ մեղադրվող մանկապարտեզի տնօրենի ու նրան օժանդակած 4 անձանց վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էԹրամփի նոր մաքսատուրքերից շահում է Tesla-ն Հանդիպում՝ Արտաշատի տարածաշրջանի հայրենակիցների հետ․ Նաիրի ՍարգսյանԱՄՆ-ի հետ խոր կապերի դարաշրջանն ավարտված է. Կանադայի վարչապետ Սիրելի' գյումրեցիներ, կոչ ենք անում առավելագույն ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել Գյումրու ընտրություններին․ Նաիրի Սարգսյան Կայացել է Պուտին-Էրդողան հեռախոսազրույց. վերջինս առաջարկել է Ուկրաինայի հարցով բանակցություններ կազմակերպելՀզորության և էլեգանտության սիմֆոնիա. Aston Martin-ը ներկայացրել է նոր Vanquish Volante-ն (լուսանկարներ)Ուժեղ երկրաշարժը խnւճապ է առաջացրել Բանգկոկում, Թաիլանդի օդանավակայանները դադարեցրել են աշխատանքըՄեգան Ֆոքսը լույս աշխարհ է բերել 4-րդ երեխային «Եվրասիան» Մոսկվայում հավաքել է Եվրասիայի երկրներից պատմության ուսուցիչներին միջազգային «Պատմական ճշմարտություն» ֆորումին1868-ին էլ ծաղրում էին Ալյասկայի գնումը. Պուտինը կարծում է Գրենլանդիայի նկատմամբ ԱՄՆ-ի նկրտումներին անլուրջ վերաբերվելը խելացի չէ Ինչու են քաղաքացիները զեղծարարության զոհ դառնում․ IDBank-ի մեկնաբանությունըՖասթեքսն աջակցում է Future Economy Summit-ին. առաջիկա հանդիպումը՝ Ծաղկաձորում էՅամալը նշել է կատալոնական ակումբի երկու ամենատաղանդավոր խաղացողներին Փաշինյանի իշխանությունը հոգեվարքի մեջ է, սպառել է իրեն և չի կարողանալու վերարտադրվել․Ավետիք Չալաբյան Պուտինն առաջարկել է Ուկրաինայում ներդնել ժամանակավոր արտաքին կառավարում և անցկացնել նոր ընտրություններ Հանքարդյունաբերական ճյուղը ամենավերահսկվողն է Հայաստանում. ԶՊՄԿ ՓԲԸ փոխտնօրեն Գյումրիում վարչական ռեսուրսի չարաշահում է և ընտրախախտումներ. գյումրեցիՍրանք արժանի չեն Գյումրուն ու գյումրեցուն, իրենց գրպանի համար են աշխատում. գյումրեցիՄեր հարկերով իր պաստառներն է փակցրել քաղաքում. գյումրեցիՆիկոլն իր էությամբ ստախոս է. գյումրեցիներՊարգը «Եվրատեսիլ 2025»-ի երկրորդ կիսաեզրափակչում ելույթ կունենա 5-րդ համարի ներքո ՔՊ-ն վարկանիշ չունի Գյումրիում, դատապարտված է. գյումրեցիՊղնձի եւ մոլիբդենի պահանջարկը կկրկնապատկվի եւ կեռապատկվի, իսկ ադրբեջանական նավթը սպառվում է. Ջհանյան Fast Shift-ը ներկայացրել է WalletX դրամապանակը՝ բլոկչեյն տեխնոլոգիայով«Իմ Ամերիա, իմ տուն» արշավի շրջանակում Ամերիա բանկն իրականացրեց մեծ վիճակախաղ՝ հաճախորդներին հնարավորություն ընձեռելով շահելու բնակարան Երևանում